Péče o pračku a sušičku

Dostatečná péče o pračku a sušičku je důležitá i proto, aby prostředky na praní, včetně parfémů na praní, plnily 100% svoji funkci. Pokud jeden ze spotřebičů není dostatečně udržován nebo je zanesen z používání předešlých pracích prostředků, je účinnost působení parfémů či aviváží snížena. Proto doporučujeme, abyste se o vaši pračku a sušičku dostatečně starali a věnovali jim pozornost.

Důležitým prvním krokem je správný výběr pračky a sušičky. Po zabezpečení domácnosti těmito elektrospotřebiči je důležité jejich vhodné používání a udržování, čímž se zajišťuje jejich správná a dlouhá doba fungování. Pračka představuje nezbytné vybavení každé domácnosti. Ať už používáte jakýkoli typ pračky, nezapomínejte na přiměřenou péči, která udržuje pračku v dobrém stavu. Sušička zjednodušuje chod domácnosti, jelikož jejím využitím se ztrácí povinnost věšení mokrého prádla.

  

Dodržování stanovených pokynů

Péče o pračku
Investujte do kvalitních produktů, kterými jsou naše parfémy na praní. Aby Vaše elektrospotřebiče byly v „plném zdraví“, po dlouhou dobu je důležité dbát i na výběr pracích prostředků a nezanášet je nekvalitními produkty. Oleje do praní se používají v minimálním množství, a proto je pračka méně vytížená než při používání objemných aviváží.

Dalším bonusem používání našich produktů jsou dlouhotrvající a intenzivní vůně. Vaše prádlo a domácnost bude unikátní a po dlouhou dobu provoněná. Perte a sušte prádlo na požadované teplotě podle typu prádla, čemuž přizpůsobte zvolený program. Dodržování stanovených pokynů a používání vysoce kvalitních produktů vede ke kvalitnímu fungování elektrospotřebičů a předcházení možných problémů.

 

Pár tipů jak pečovat o opráčku

 

  • odkontrolujte a vyprázdněte sáčky od předmětů, které do praní nepatří
  • dbejte na pravidelné čištění jejího nitra
  • pravidelně pročišťujte nádobku na aviváž
  • dávkovač na prášek na praní proplachujte vodou
  • po ukončení praní nechte pračku otevřenou, čímž zajistíte odpaření zbylé vody a vysušení jejího nitra
  • doporučuje se jednou za čtvrtletí pustit pračku na 90 °C, čímž se zbavíte nežádoucích bakterií i jiných nečistot
  • nezapomínejte na dodržování stanovené hmotnosti prádla apráčku nepřetěžujte
 

Udržování čistých filtrů sušičky

Pokud vaše sušička není vybavena funkcí automatického čištění filtrů, dbejte na pravidelné zbavování zachycených textilních vláken. Filtr vyjmete, propláchnete a necháte vysušit. Vnitřek sušičky otřete a následně vložíte filtr. Myslete i na nádrž kondenzátoru, z něhož je při používání některých typů sušičky, třeba vylévat vodu. I v případě používání tohoto elektrospotřebiče se vyhněte jeho přetěžování a sušičku po použití nechte otevřenou.

 

Balík Gold Touch


Provoňte váš šatník

Dostatečná údržba, vhodný prášek na praní nebo parfémy na praní představují záruku voňavého prádla. Oto přece jde, aby výsledkem praní bylo voňavé oblečení, které si sradostí oblékáme. Výbornou náhradu aviváže na praní představují oleje do praní.

Je to inovativní a nejvoňavější náhrada aviváže. Vaše prádlo bude vonět i po uložení do šatníku. Kvalitní parfém na praní si můžete vybrat z naší široké nabídky, která obsahuje také exkluzivně limitované edice. Dlouhodo a intenzivně voňavé prádlo vás ujistí o správnosti použití.

Péče a pračku a sušičku je klíčová pro jejich dlouhou životnost a efektivní provoz. V případě zanedbané péče a nepravidelném čištění se sníží výkon spotřebičů a ucpané filtry vedou ke zvýšené spotřebě energie. Po praní nechte dvířka a nádržku otevřené aby se přiměřeně provzdušnily. Kromě toho je důležité pravidelně čistit těsnění a pryžové díly, aby se předešlo vzniku zápachů a plísní. Je důležité dávat pozor na oblečení, které obsahuje kovové či plastové části jako je kostice na podprsence. Jednoduchým opatřením před zapadnutím těchto kusů oblečení do útrob pračky je textilní sáček. Základem ochrany a péče o pračku jsou i vhodné prací přípravky, nepoužívejte agresivní čisticí prostředky nebo rozpouštědla, mohly by poškodit spotřebič.