Blog

Jak si mozek zvyká na vůně

Vůně jsou jedním z nejdůležitějších aspektů našich každodenních životů. Ovlivňují nás a naše emoce, vzpomínky a dokonce i naše chování. Zajímavostí je, že náš mozek má schopnost se přizpůsobit vůním, se kterými přicházíme do styku pravidelně. Tento proces adaptace je složitý, zahrnující různé mechanismy v našem mozku a těle. V tomto článku si podrobně rozebereme, jak si mozek zvyká na vůně a obzvlášť se zaměříme na parfémy na praní značky Giovani®.

Jak funguje čichový systém

Vliv vůni na čichAbychom lépe pochopili, jak si mozek zvyká na vůně, musíme nejprve pochopit, jak funguje náš čichový systém. Čichový systém začíná v nose, kde jsou čichové receptory, které zachycují molekuly vůní ve vzduchu. Tyto receptory jsou specifické pro různé druhy molekul a když jsou aktivovány, vysílají signály do čichového bulbu v mozku.

Čichový bulb je první stanicí v mozku, kde se tyto signály zpracovávají. Z čichového bulbu se informace přenášejí do různých částí mozku, včetně limbického systému, který je zodpovědný za emoce a paměť. Tato přímá cesta k limbickému systému je důvodem, proč vůně mohou vyvolat silné emocionální reakce a vzpomínky u lidí.

Adaptace na vůně

Adaptace na vůně je fascinující proces, při kterém si mozek zvykne na opakované vystavování určité vůni, čímž se snižuje jeho citlivost na tuto vůni. Tento proces se nazývá také jako čichová adaptace nebo čichová únava. Adaptace může být krátkodobá nebo dlouhodobá, v závislosti na tom, jak často a intenzivně je daná vůně přítomna.

Krátkodobá adaptace

Krátkodobá adaptace nastává, když jste vystaveni určité vůni jen na krátkou dobu. Například když vejdete do místnosti s intenzivní vůní, na začátku ji silně cítíte, ale po několika minutách si na ni váš mozek zvykne a vůně se zdá být méně výrazná. Toto se děje proto, že čichové receptory v nose se stávají méně citlivými na vůni a nervové signály do mozku se tímto snižují.

Dlouhodobá adaptace

Dlouhodobá adaptace nastává, když jste vystaveni určité vůni pravidelně a dlouhodobě. Mozek se naučí ignorovat tuto vůni jako „pozadí“ a přestane ji vnímat jako něco nového nebo zajímavého. Proto se může zdát po dlouhodobém používání jakýchkoli tělových parfémů nebo parfémů na praní, že jsou méně výrazné. Tento mechanismus je podobný jako u jiných smyslů, například když si zvyknete na hluk nebo světlo v prostředí, kde žijete nebo pracujete.

 

Parfémy na praní Giovani®

Parfémy na praní jsou speciálně navrženy vůně týmem světových odborníků na parfémy, které se přidávají do praní, aby oblečení a textilie získaly příjemnou a dlouhotrvající vůni. Značka olejů na praní Giovani® nabízí širokou škálu aromat, která jsou navržena tak, aby vám poskytovala nejen svěžest, ale také dlouhodobý a luxusní zážitek z vůně.

Jsou vyrobeny z kvalitních ingrediencí, které zajišťují intenzivní a trvanlivou vůni až po dobu několika týdnů. Tato značka parfémů na praní je ideální pro ty, kteří chtějí, aby jejich oblečení provonívalo svěže a příjemně po dlouhou dobu.

Mechanismus působení parfémů na praní

Oleje na praní Giovani® fungují tak, že se vážou na textilní vlákna během praní. Po usušení oblečení se molekuly vůní postupně uvolňují, což vytváří trvanlivý efekt. Tento proces je podobný jako u klasických tělových parfémů, které aplikujeme na pokožku. Přestože jsou parfémy na praní vystaveny různým podmínkám, jako je voda, teplo a tření, formulace používané uproduktů naší značky Giovani® jsou navrženy tak, aby odolaly těmto faktorům a zajistily dlouhodobou vůni.

Vliv vůní na emocionální pohodu

Věděli jste, že vůně mají velký vliv na naši emocionální pohodu? Příjemné vůně mohou zlepšit náladu, snížit stres a vytvořit pocit pohodlí a relaxace.

Když používáte oleje do praní, jako jsou produkty od Giovani®, vytváříte si kolem sebe prostředí, které podporuje pozitivní emoce. Čisté, svěže vonící oblečení může zvýšit naši sebedůvěru a zlepšit celkový pocit pohody.

Jak si mozek zvyká na vůně uprostřed

Náš mozek je velmi přizpůsobivý a dokáže si zvyknout na vůně, které jsou součástí našeho každodenního prostředí. To je třeba brát na vědomí. Tento proces je součástí širšího mechanismu zvykání si na podněty, což nám umožňuje soustředit se na nové a důležité informace. Pokud máte pocit po dlouhodobém používání dané vůně, že je slabší, tento pocit je jen výsledkem zvyku na vůně.

Příklady adaptace na vůně

Domácí prostředí
Používáte-li pravidelně parfémy do praní Giovani®, váš mozek si zvykne na tuto vůni jako na součást vašeho domácího prostředí. Po čase ji přestanete vnímat tak intenzivně, ale stále bude přítomna jako pozadí, které přispívá k celkové atmosféře vašeho domova a ostatní kolem vás ji cítí i když sami ji přestanete vnímat tak intenzivně.

Pracovní prostředí
V pracovním prostředí, kde jsou používány určité čistící prostředky nebo osvěžovače vzduchu, si mozek rychle zvykne na tyto vůně. Pokud se však změní vůně, například při použití nového parfému do praní na pracovní oblečení, mozek to zaregistruje jako novou informaci, která může ovlivnit vaši náladu a produktivitu.

Veřejné prostředí
Vůně v obchodech, hotelech nebo veřejných dopravních prostředcích může také podléhat adaptaci. Často si ani neuvědomujeme vůně v těchto prostředích pokud nejsou extrémně silné nebo nepříjemné.

Výhody používání parfémů pro praní Giovani®

Parfémy na praní Giovani®, nabízejí řadu výhod. Zde jsou některé z nich:

 1. Dlouhotrvající vůně: Zajišťují, že vaše oblečení bude vonět intenzivně, svěže a příjemně po dlouhou dobu.
 2. Luxusní zážitek: Vůně od Giovani® jsou navrženy tak, aby poskytovaly pocit luxusu a exkluzivity, což může zvýšit vaši sebedůvěru a celkový pocit pohody.
 3. Široká škála vůní: Giovani® nabízí různé vůně, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím a náladám.
 4. Kvalitní ingredience: Oleje do praní Giovani® jsou vyrobeny z vysoce kvalitních ingrediencí. Toto složení vede k intenzivní vůni a zároveň jsou šetrné k vaší pokožce.

 

Adaptace mozku na vůně je komplexní proces, který nám umožňuje efektivně fungovat v našem každodenním životě. Parfémy na praní, jako jsou ty od značky Giovani®, hrají důležitou roli při vytváření příjemného a pohodlného prostředí. Pokud chcete, aby vaše oblečení vonělo svěže a luxusně, určitě vyzkoušejte vůně do praní Giovani®.

 

Kvalitní a voňavý parfém do praní

V dnešní době se snažíme o co největší čistotu a hygienu, ale nezapomínáme ani na příjemnou vůni. Tradiční aviváže však nejsou nejlepším řešením, protože po vyprání prádlo už nevoní. Proto je zde osvědčená novinka na trhu - parfémy do praní Giovani®.

Značka Giovani® a její produkty prošly dlouhým procesem vývoje, kde jsme prozkoumali trh a nabídky výroby, abychom mohli přinést jen kvalitní a efektivní produkty. Cílem bylo vyvinout alternativu ke klasickým tělovým parfémům a zároveň dosáhnout, aby prádlo po vyprání bylo nejen čisté, ale i dlouhodoběji navoněné.

 

Parfum do praniNaše parfémy do praní Giovani® jsou luxusní oleje s obsahem parfémových vonných esencí. Původně se výroba parfémů do praní začala v Itálii. Právě tam se vybírají jen ty nejkvalitnější přísady a vonné esence, které jsou neškodné pro kůži. My jsme parfémy do praní vyvinuli v Evropské Unii za účelem zajištění nejvyšší kvalitativní úrovně.

Na začátku se náš tým grafiků snažil vytvořit logo, které bude vyjadřovat luxus a samozřejmě kvalitu našich produktů. Logo Giovani® zahrnuje obrysy kapky, což symbolizuje, že parfémy do praní jsou tekutinou.

Používání parfému do praní Giovani® je snadné a efektivní. Stačí přidat pár kapek do přihrádky na aviváž v pračce při každém praní a vůni cítit ještě dlouho po vyprání. Pro výběr vůně máte na výběr z mnoha možností včetně stále obměňované limitované edice. Náš produkt je výsledkem dlouholetých zkušeností a výzkumu. Věříme, že s našimi parfémy do praní Giovani® budete spokojeni tak, jak jsou s nimi spokojeny již stovky tisíc našich zákazníků.

V nabídce naleznete různé druhy vůní, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Na jejich kvalitě jsme si dali už při vývoji, výběru a následném testování opravdu hodně záležet.

Po důkladném uvážení jsme vybrali vývojáře produktů. Naším cílem bylo najít parfémy do praní, které budou splňovat naše vysoké nároky na kvalitu a vůni. Testování trvalo více než 9 měsíců a zkoumali jsme více než 30 italských a jiných značek parfémových olejů do praní. Avšak žádná z těchto značek nevyhovovala našim očekáváním. Všechny měly buď slabou trvanlivost, nebo slabou intenzitu vůně, nebo většinou i obojí.

Rozhodli jsme se proto vyrobit vlastní produkt a založit vlastní značku Giovani®. Vývoj vůní probíhal s týmem specialistů na parfémy, kteří se soustředili na kvalitu vůně, výdrž a nezávadnost pro pokožku.

Různorodost použitých aromat zahrnuje sladké, svěží a kořeněné vůně. Některé z produktů Giovani® jsou inspirovány světovými značkami tělových parfémů, abychom zajistili, že budou splňovat očekávání i náročnějších zákazníků. Zároveň jsme se snažili přidat něco víc, co bude jedinečné a specifické pro naši značku. Výsledkem je značka Giovani® jako celek, včetně produktů, jejich kvality a obalů.

 


Parfémy do praní Giovani®, které jsou vysoce koncentrované a provoní nejen prádlo ale i domácnost, se vyznačují dlouhou výdrží vůně a zároveň jsou šetrné k pokožce. Jsou určeny pro každého, kdo má rád kvalitní produkty a chce, aby bylo jeho prádlo a domácnost důkladně a dlouhodobě provoněno.


V naší nabídce naleznete různé druhy vůní, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Věříme, že naše parfémy do praní budou přesně to, co hledáte a že vám budou vyhovovat, protože jsme si dali na jejich kvalitě opravdu hodně záležet.

 

Parfumy do prania Giovani

Oleje na praní Giovani® jsou ideálním způsobem, jak oživit vůni prádla. Ve srovnání s běžnými avivážemi, parfémy do praní Giovani® nezanášejí pračku, nezanechávají mazlavý povlak ani skvrny na oblečení. Jednou z největších výhod jejich používání je jejich trvanlivost. Vůně oblečení se udrží na oblečení i po osušení v sušičce, což není možné u běžných aviváží.

Parfémy do praní Giovani® jsou odolné vůči externím faktorům a na prádle vydrží dlouhodoběji. Výroba parfémů do praní Giovani® proběhla v Evropě s nejvyšším důrazem na kvalitu. Při výrobě byly použity jen ty nejkvalitnější vonné esence, což se projevuje výjimečně intenzivní a dlouhotrvající vůní prádla po vyprání s použitím našich parfémů.

Z hlediska bezpečnosti jsou vysoce šetrné k pokožce, neobsahují žádné škodlivé látky jako jsou například parabeny, dioxan, SVHC, PBT/vPvB látky, těžké kovy, mikroplasty, tenzidy či nanolátky. Jejich použití je tedy opravdu vysoce bezpečné a nemusíte se ničeho obávat při jejich používání. Kromě toho jsou i veganské, což znamená, že neobsahují žádné složky pocházející z produkce živočichů nebo rostlin. Věříme, že tuto vlastnost v dnešní době ocení mnoho zákazníků.

Při nošení oblečení vypraného v parfému Giovani® se dostane do styku s pokožkou mnohem menší množství vonných látek, než při použití běžného parfému přímo na tělo. To znamená, že jejich používání je nejen šetrné k pokožce, ale také výhodnější.

 

Používání parfémů na praní má mnoho výhod, které ocení zejména ti, kteří se nechtějí věnovat žehlení svého oblečení. Jednou z těchto výhod jsou antistatické a antimačkavé účinky, které zajišťují, že po vyjmutí z pračky bude vaše oblečení poddajnější a měkčí. Klasická aviváž má tendenci obalit vlákna textilie, což může vést ke ztrátě prodyšnosti a savosti materiálu. Naštěstí při používání parfémů do praní tento problém nevzniká, protože oleje neznehodnocují textilie. I to je jedna z výhod parfémů na praní značky Giovani®.

Statická elektřina na prádle

Určitě se vám stalo, že vás „píchla“ elektřina vedle toho, jak jste si oblékali vaše oblíbené tričko. Jedná se o jev, který vzniká při kontaktu (nejčastěji tření) dvou těles, které vede k nashromáždění elektrického náboje na jejich povrchu, který se pohybuje z jednoho materiálu do druhého. To vede k nerovnováze mezi zápornými a kladnými náboji v obou površích. A protože objekty s opačnými náboji se přitahují, oblečení se tak k sobě začne kvůli statické elektřině lepit. Tento jev je naprosto běžný. Označuje se jako statická elektřina na prádle po praní. V tomto článku zjistíte, proč tento jev vzniká a jak se jej účinně zbavit.

 

Vznik statické elektřiny na prádle

Statická elektřina se vyskytuje v důsledku tření textilie. Právě během praní dochází k intenzivnímu tření mezi prádlem, což vytváří elektrický náboj. Když prádlo vyschne, elektrický náboj zůstane na povrchu textilií.

Tento náboj může způsobit, že se textilie magneticky přitáhnou k sobě či k jiným povrchům. Textilie se dokáže „nalepit“ na tělo člověka, což může být dost nepříjemné.

 

Statická elektřina v oblečení je jevem, který můžeme pozorovat zejména během sušších a chladnějších období roku. Vzniká, když se dva různé materiály začnou o sebe třít, čímž přenášejí elektrické náboje. Vzniká mezi dvěma kusy oblečení nebo mezi oblečením a pokožkou.

 

Příčiny statické elektřiny v oblečení

Statická elektřina vzniká kvůli elektrickým nábojem. Dva materiály se o sebe začnou třít, elektrony začnou přecházet z jednoho materiálu na druhý. Jeden se nabije negativním nábojem (materiál získává přebytek elektronů) a druhý s pozitivním nábojem. Tento jev se nazývá také triboelektrický efekt. 

Kombinací syntetických materiálů, jako jsou polyester, nylon a akryl, zvyšujeme vznik statické elektřiny, neboť tyto materiály vytvářejí a udržují statickou elektřinu více než přírodní materiály, jako je bavlna nebo vlna. Jsou nevodivé, což znamená, že se elektrické náboje hromadí na povrchu, neboť se nemohou snadno rozptýlit.

 

Vliv prostředí

Prostředí hraje významnou roli při tvorbě statické elektřiny. Jelikož v letních měsících nebo v oblastech s vysokou vlhkostí je voda ve vzduchu vodivá, statické náboje se snáze rozptylují. V zimním období se vlhkost vzduchu snižuje, což vede k hromadění nábojů na povrchu materiálů.

 

Důsledky a nepříjemnosti

Statická elektřina v oblečení způsobuje několik nepříjemností jako je pocit šoku, když se dotkneme někoho jiného nebo nějakého kovového předmětu. Způsobuje také estetické nepříjemnosti, oblečení se lepí na pokožku nebo na jiný kus oblečení což je často nepohodlné nebo při pokusu o styling vlasů jsou vlasy přitahovány k oblečení což vede k jejich „postavení“.

Tipy a triky jak se statické elektřiny zbavit

 • Použijte parfémy na praní. Nejen, že se zbavíte statické elektřiny na oblečení, ale vaše prádlo bude také příjemně vonět. Pokud je doma nemáte, tak stejně účinný je i ocet.
 • Pomohou také vlněné koule do sušičky, které naleznete také v nabídce značky Giovani®.
 • Použijte vlhčící prostředek nebo vodu. Pokud si všimnete, že se na prádle po praní vyskytuje mnoho statické elektřiny, můžete ji postříkat jemně vlažnou vodou nebo použít zvlhčující sprej na textilie.
 • Použijte ochranný sáček určený k praní jemného prádla.
 • Umístěte zavírací špendlík „zicherku“ na vnitřní stranu oblečení, kde jej nebude vidět.
 • Drátěný věšák může část elektrického náboje vzít zpět. Přejeďte věšákem po vnitřní straně podél vašeho oblečení těsně před nebo po jeho nasazení, abyste tak udrželi statickou elektřinu. Velmi dobře to funguje spolu s hedvábím.


Statická elektřina na prádle už pro vás nebude více strašákem. Zabojujte proti ní našimi tipy a udělejte si život otrochu příjemnější.

 

 

Proč nemůže být poštovné na vzorky zdarma

Protože za poštovné platíme přepravním společnostem, tak jak jim platí úplně každý e-shop a nemůžeme rozdávat peníze. Poštovné ZDARMA NEEXISTUJE. Vždy ho platíte. Je nereálné, aby bylo poštovné zdarma poskytováno při tak nízké hodnotě objednávky jako je objednávka vzorků. Naše firma nezastává tento reklamní trik občas používaný na zákaznících firmami, které si schovají náklady na dopravu do marže produktu a tváří se, že poštovné máte zdarma. Nemáte, platíte za něj v ceně produktu, jehož cena tím prozrazuje, že je jen uměle navýšena o tyto náklady, což nesvědčí o kvalitě takového produktu, ale spíše o jeho nízkonákladové výrobě. Vceně produktu tak neplatíte za jeho kvalitu ale za skryté náklady na reálné prodejcům zaplacené poštovné. Žádný přepravce totiž nebude doručovat žádnému e-shopu tisíce zásilek jen tak zdarma.

poštovné na vzorky zdarma
Giovani® je registrovaná ochranná známka a představuje nejvyšší kvalitu parfémů pro praní na trhu. Kvalitnější produkt tohoto druhu na trhu nenajdete. Vyrábíme vysoce kvalitní produkty a proto si nemůžeme dávat reálné placené náklady na dopravu do obchodní marže produktů a tvářit se, že „poštovné je zdarma“. Není, platíme za něj. Cena našich produktů u nás odráží jejich kvalitu a není reálně placený náklad na poštovné, který platíme přepravcem. Nemáme nízkonákladové levně vyrobené výrobky. Doprava zdarma nebo přehnané slevy se většinou zvyknou dávat na nelukrativní, málo zajímavé a obtížně prodejné méně kvalitní produkty, které prodejce neumí prodat, ležáky na skladě a podobně. My takové produkty nemáme. O naši značku je obrovský zájem díky její už na první pohled nejvyšší kvalitě na trhu.

Dopravu zdarma u nás máte při objednávkách nad 1.350 Kč, ale nechceme používat reklamní triky na našich zákaznících pojmy jako "doprava zdarma" i při nižších objednávkách a klamat tak zákazníky, či snižovat kvalitu produktů a poskytovaných služeb a podobně.

Naše značka si získala zákazníky vysokou kvalitou produktů, ale také rychlých služeb. Giovani® je nejrychleji rostoucí značkou parfémů pro praní na slovenském trhu i dalších trzích sousedících zemí. Žádná jiná značka parfémů na praní nerostla po svém vstupu na trh tak rychle, jako Giovani®. Za prvních 9 měsíců jsme dokázali to, co jiným značkám trvalo i několik let. Na trhu jsme od prosince 2022. Kvalitu si chceme udržet. Proto si unáš můžete být jisti, že unes se platí za reálnou hodnotu a vysokou kvalitu. Protože kvalita má také svou hodnotu.

Běžná cena, jakou platí každý e-shop s dobře vyjednanou smlouvou nejlevnějšímu dopravci na Slovensku je přibližně 58 Kč (+ případně i dobírkový poplatek pokud je zásilka na dobírku). A přibližně takovou částku platí i za tu nejmenší a nejlehčí možnou zásilku (vzorky). U tisíců objednávek denně by poskytování poštovného zdarma pro prodejce znamenalo několik tisíc eurové finanční ztráty denně.

Číselný přepočet poštovného „zdarma“

doprava zdarma vzorkyPokud je stále nepochopeno proč není možné, normálně a ekonomicky zdravé pokud e-shop při objednávce takové nízké hodnoty poskytuje i poštovné zdarma, zkusme si to znázornit i konkrétněji na příkladu: 3.000 objednávek vzorků denně, za poštovné všech zásilek zaplatí přepravci přibližně 174.000 Kč. Jelikož poštovné poskytl e-shop zákazníkovi i při takové nízké hodnotě objednávky zdarma, znamená to pro e-shop denní finanční ztrátu ve výši kolem 174.000 Kč , měsíční ztrátu ve výši 5.220.000 Kč.

Je v pořádku z hlediska finanční stability a odpovědnosti firmy, z hlediska zachování, udržení či případně i zvyšování kvality produktů a služeb firmy nechávat si dobrovolně způsobovat takové obrovské finanční ztráty? A to jen proto, aby e-shop zaujal široké spektrum zákazníků? Je normální kupovat si zákazníky měsíčně částkou kolem 5.220.000 Kč vyhozenou do koše? Je zodpovědné takové jednání firmy vůči státním úřadům, inspekci práce, daňovému úřadu apodobně?

 

Jaké je ponaučení?

Pokud vyhledáváte kvalitní produkt, který plánujete používat a užívat si jeho špičkových účinků, nestojí vám to za to váhání nad eurem nahoru dolů, které je třeba zaplatit na poštovném. Stálo by za to koupit si nekvalitní produkt, který nikdy více neobjednáte jen proto, že bylo při jeho koupi poštovné "zdarma"? Nestálo. Pokud hledáte kvalitu, nehledejte největší diskont na internetu. Tam totiž tu požadovanou kvalitu určitě nenajdete. Kvalitní produkt i služba mají vždy svoji hodnotu.

 

Péče o pračku a sušičku

Dostatečná péče o pračku a sušičku je důležitá i proto, aby prostředky na praní, včetně parfémů na praní, plnily 100% svoji funkci. Pokud jeden ze spotřebičů není dostatečně udržován nebo je zanesen z používání předešlých pracích prostředků, je účinnost působení parfémů či aviváží snížena. Proto doporučujeme, abyste se o vaši pračku a sušičku dostatečně starali a věnovali jim pozornost.

Důležitým prvním krokem je správný výběr pračky a sušičky. Po zabezpečení domácnosti těmito elektrospotřebiči je důležité jejich vhodné používání a udržování, čímž se zajišťuje jejich správná a dlouhá doba fungování. Pračka představuje nezbytné vybavení každé domácnosti. Ať už používáte jakýkoli typ pračky, nezapomínejte na přiměřenou péči, která udržuje pračku v dobrém stavu. Sušička zjednodušuje chod domácnosti, jelikož jejím využitím se ztrácí povinnost věšení mokrého prádla.

  

Dodržování stanovených pokynů

Péče o pračku
Investujte do kvalitních produktů, kterými jsou naše parfémy na praní. Aby Vaše elektrospotřebiče byly v „plném zdraví“, po dlouhou dobu je důležité dbát i na výběr pracích prostředků a nezanášet je nekvalitními produkty. Oleje do praní se používají v minimálním množství, a proto je pračka méně vytížená než při používání objemných aviváží.

Dalším bonusem používání našich produktů jsou dlouhotrvající a intenzivní vůně. Vaše prádlo a domácnost bude unikátní a po dlouhou dobu provoněná. Perte a sušte prádlo na požadované teplotě podle typu prádla, čemuž přizpůsobte zvolený program. Dodržování stanovených pokynů a používání vysoce kvalitních produktů vede ke kvalitnímu fungování elektrospotřebičů a předcházení možných problémů.

 

Pár tipů jak pečovat o opráčku

 

 • odkontrolujte a vyprázdněte sáčky od předmětů, které do praní nepatří
 • dbejte na pravidelné čištění jejího nitra
 • pravidelně pročišťujte nádobku na aviváž
 • dávkovač na prášek na praní proplachujte vodou
 • po ukončení praní nechte pračku otevřenou, čímž zajistíte odpaření zbylé vody a vysušení jejího nitra
 • doporučuje se jednou za čtvrtletí pustit pračku na 90 °C, čímž se zbavíte nežádoucích bakterií i jiných nečistot
 • nezapomínejte na dodržování stanovené hmotnosti prádla apráčku nepřetěžujte
 

Udržování čistých filtrů sušičky

Pokud vaše sušička není vybavena funkcí automatického čištění filtrů, dbejte na pravidelné zbavování zachycených textilních vláken. Filtr vyjmete, propláchnete a necháte vysušit. Vnitřek sušičky otřete a následně vložíte filtr. Myslete i na nádrž kondenzátoru, z něhož je při používání některých typů sušičky, třeba vylévat vodu. I v případě používání tohoto elektrospotřebiče se vyhněte jeho přetěžování a sušičku po použití nechte otevřenou.

 

Balík Gold Touch


Provoňte váš šatník

Dostatečná údržba, vhodný prášek na praní nebo parfémy na praní představují záruku voňavého prádla. Oto přece jde, aby výsledkem praní bylo voňavé oblečení, které si sradostí oblékáme. Výbornou náhradu aviváže na praní představují oleje do praní.

Je to inovativní a nejvoňavější náhrada aviváže. Vaše prádlo bude vonět i po uložení do šatníku. Kvalitní parfém na praní si můžete vybrat z naší široké nabídky, která obsahuje také exkluzivně limitované edice. Dlouhodo a intenzivně voňavé prádlo vás ujistí o správnosti použití.

Péče a pračku a sušičku je klíčová pro jejich dlouhou životnost a efektivní provoz. V případě zanedbané péče a nepravidelném čištění se sníží výkon spotřebičů a ucpané filtry vedou ke zvýšené spotřebě energie. Po praní nechte dvířka a nádržku otevřené aby se přiměřeně provzdušnily. Kromě toho je důležité pravidelně čistit těsnění a pryžové díly, aby se předešlo vzniku zápachů a plísní. Je důležité dávat pozor na oblečení, které obsahuje kovové či plastové části jako je kostice na podprsence. Jednoduchým opatřením před zapadnutím těchto kusů oblečení do útrob pračky je textilní sáček. Základem ochrany a péče o pračku jsou i vhodné prací přípravky, nepoužívejte agresivní čisticí prostředky nebo rozpouštědla, mohly by poškodit spotřebič.